سوالات متداول

لیستی از سوالات متداول در بخش‌زیر ایجاد شده، لطفا در صورتی که پاسخ  خود را در این بخش نیافتید سوالتان را طریق صفحه ارتباط با ما ارسال نمایید.

آیا برای همیشه به دوره ها دسترسی دارم؟

این ویژگی بستگی به برگزار کننده دوره دارد و برای هر دوره متفاوت است و در مشخصات دوره اطلاع داده میشود.

آیا اجازه به اشتراک گزاشتن دوره‌ها با دیگران را دارم؟

این دوره ها و هزینه دریافت شده صرفا برای استفاده یک نفربوده و ارسال آن به دیگران از لحاظ شرعی و قانونی مورد رضایت موکینو نخواهد بود!

آیا امکان دانلود دوره ها وجود دارد؟

با توجه به سیاست‌های اتخاذ شده برای حفظ امنیت دوره ها امکان دانلود آن ها فراهم نیست و تنها میتوانید به مشاهده آنلاین آنها بپردازید

چرا باید به عنوان برگزار کننده یک کورس آنلاین بسازم و در موکینو ارائه دهم؟

اکنون در دوران طلایی آموزش های آنلاین و به خصوص موکس ها قرار داریم. مردم با هر سطح تحصیلات و در حوزه ای تمایل دارند که دانش مورد نیاز خود را به صورت آنلاین ، در مکان و زمان مورد نظر خود و از پشت سیستم هایشان فرا بگیرند و حاضرند برای دستیابی به آموزش با کیفیت و ساختارمند ، هزینه خوبی پرداخت کنند .

شما به عنوان برگزار کننده بالقوه کورس های آموزشی می توانید در موکینو کورس ارائه دهید و از این طریق :

 • از راه فروش کورس ها کسب در آمد کنید.
 • به گسترش دانش ساختارمند و تحقق عدالت آموزشی کمک کنید.
 • دانش و مهارت خود را در زمینه آموزش افزایش دهید .
چه کسی میتواند در موکینو کورس ارائه دهد؟

هر شخص حقیقی یا حقوقی( سازمان ، انجمن و یا گروه آموزشی خصوصی و دولتی) می تواند به عنوان برگزار کننده (Instructor ) در موکینو دوره ارائه دهد.

برگزار کننده با مدرس چه تفاوتی دارد؟

برگزار کننده در واقع  تهیه کننده و ناشر دوره های آموزشی می باشد و میتواند خود نقش مدرس را داشته باشد یا نداشته باشد.

کمی دقیق تر بررسی کنیم؛ برای تولید و ارائه یک کورس آموزشی لازم است چندین مرحله طی شود،

 • انتخاب موضوع کورس و اعتبار سنجی
 • طراحی ساختار کورس (کوریکولوم)
 • تدریس و آماده سازی محتوای خام
 • ویرایش و دیزاین محتوا
 • بارگزاری و پشتیبانی
 • تبلیغات

ارائه کورس در موکینو به دو صورت امکان پذیر است:

 در حالت اول شما می توانید هم نقش برگزار کننده و هم نقش مدرس را داشته باشید و در واقع با تبدیل دانش تخصصی شخصی خودتان به کورس آموزشی، کسب در آمد کنید. برای مراحل ویرایش و دیزاین و همچنین بارگزاری و تبلیغات می توانید شخصا اقدام کرده یا با پرداخت هزینه، آن را به تیم های تولید محتوا و پشتیبانی موکینو و یا طراحان خارجی بسپارید.

در این حالت حتما لازم نیست که مدرس حرفه ای باشید و یا سابقه تدریس داشته باشید ، شعار ما در موکینو این است که هرکس می تواند آموزش دهنده باشد بنابراین اگر دانشجو، شاغل و یا حتی خانه دار هستید اما مهارت و دانش خاصی دارید می توانید ، کورس خود را طراحی و تولید کنید و در موکینو ارائه دهید.

اگر دانشجو هستید  حتی می توانید با تدریس با کیفیت مطالب درسی رشته خودتان ، با یک تیر دو نشان بزنید:

 • دوره خود را به فروش برسانید و کسب درآمد کنید.
 • از آنجایی که بازگویی و آموزش یک موضوع یکی از بهترین راه های یادگیری و تثبیت مطالب برای هر فرد است ، با تدریس مطالب مربوط به رشته خود ، می توانید دانش خودتان را  نیز در طی فرایند تولید کورس افزایش و آن را در ذهن خود تثبیت کنید.

اما اگر به هر دلیلی تمایل نداشتید مدرس دوره ها باشید چاره چیست ؟ نگران نباشید .

در حالت دوم ، شما  می توانید در نقش برگزار کننده تصمیم به برگزاری یک کورس آموزشی بگیرید و با بستن قرارداد  بین خودتان و  یک مدرس ( عضو هیئت علمی دانشگاها و یا غیر از آن) ، محتوای تدریس مدرس را به کورس آموزشی تبدیل کنید.  در این حالت ، انتخاب موضوع کورس و اعتبار سنجی و همچنین  طراحی ساختار کورس (کوریکولوم) می تواند توسط برگزار کننده یا مدرس و یا با مشورت هر دو صورت گیرد. شما به عنوان برگزار کننده برای مراحل ویرایش و دیزاین و همچنین بارگزاری و تبلیغات می توانید شخصا اقدام کرده یا با پرداخت هزینه به تیم های تولید محتوا و پشتیبانی موکینو و یا طراحان خارجی بسپارید.

در این روش نیز در کنار مزیت کسب درآمد از طریق فروش کورس ، در گیر شدن شما به عنوان برگزار کننده در فرایند تولید کورس و بازبینی و ارائه محتوای تدریس شده  می تواند  به عنوان یک کلاس خصوصی عمل کرده و دانش و مهارت شما را افزایش دهد.