برگزارکننده شوید

تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی میتوانند در موکینو، به عنوان برگزارکننده، ثبت نام و فعالیت نمایند.

چرا باید یک کورس آنلاین بسازم و در موکینو ارائه دهم؟

اکنون در دوران طلایی آموزش های آنلاین و به خصوص موکس ها قرار داریم. مردم با هر سطح تحصیلات و در حوزه ای تمایل دارند که دانش مورد نیاز خود را به صورت آنلاین ، در مکان و زمان مورد نظر خود و از پشت سیستم هایشان فرا بگیرند و حاضرند برای دستیابی به آموزش با کیفیت و ساختارمند ، هزینه خوبی پرداخت کنند .

شما به عنوان برگزار کننده بالقوه کورس های آموزشی می توانید در موکینو کورس ارائه دهید و از این طریق :

 • از راه فروش کورس ها کسب در آمد کنید.
 • به گسترش دانش ساختارمند و تحقق عدالت آموزشی کمک کنید.
 • دانش و مهارت خود را در زمینه آموزش افزایش دهید .

چه کسی میتواند در موکینو کورس ارائه دهد:

هر شخص حقیقی یا حقوقی( سازمان ، انجمن و یا گروه آموزشی خصوصی و دولتی) می تواند به عنوان برگزار کننده (Instructor ) در موکینو دوره ارائه دهد.

برگزار کننده یا مدرس؟ چه تفاوتی دارد؟

برگزار کننده در واقع  تهیه کننده و ناشر دوره های آموزشی می باشد و میتواند خود نقش مدرس را داشته باشد یا نداشته باشد.

کمی دقیق تر بررسی کنیم؛ برای تولید و ارائه یک کورس آموزشی لازم است چندین مرحله طی شود،

 • انتخاب موضوع کورس و اعتبار سنجی
 • طراحی ساختار کورس (کوریکولوم)
 • تدریس و آماده سازی محتوای خام
 • ویرایش و دیزاین محتوا
 • بارگزاری و پشتیبانی
 • تبلیغات

ارائه کورس در موکینو به دو صورت امکان پذیر است:

 در حالت اول شما می توانید هم نقش برگزار کننده و هم نقش مدرس را داشته باشید و در واقع با تبدیل دانش تخصصی شخصی خودتان به کورس آموزشی، کسب در آمد کنید. برای مراحل ویرایش و دیزاین و همچنین بارگزاری و تبلیغات می توانید شخصا اقدام کرده یا با پرداخت هزینه، آن را به تیم های تولید محتوا و پشتیبانی موکینو و یا طراحان خارجی بسپارید.

در این حالت حتما لازم نیست که مدرس حرفه ای باشید و یا سابقه تدریس داشته باشید ، شعار ما در موکینو این است که هرکس می تواند آموزش دهنده باشد بنابراین اگر دانشجو، شاغل و یا حتی خانه دار هستید اما مهارت و دانش خاصی دارید می توانید با استفاده از آموزش های این دوره ، کورس خود را طراحی و تولید کنید و در موکینو ارائه دهید.

اگر دانشجو هستید  حتی می توانید با تدریس با کیفیت مطالب درسی رشته خودتان ، با یک تیر دو نشان بزنید:

 • دوره خود را به فروش برسانید و کسب درآمد کنید.
 • از آنجایی که بازگویی و آموزش یک موضوع یکی از بهترین راه های یادگیری و تثبیت مطالب برای هر فرد است ، با تدریس مطالب مربوط به رشته خود ، می توانید دانش خودتان را  نیز در طی فرایند تولید کورس افزایش و آن را در ذهن خود تثبیت کنید.

اما اگر به هر دلیلی تمایل نداشتید مدرس دوره ها باشید چاره چیست ؟ نگران نباشید .

در حالت دوم ، شما  می توانید در نقش برگزار کننده تصمیم به برگزاری یک کورس آموزشی بگیرید و با بستن قرارداد  بین خودتان و  یک مدرس ( عضو هیئت علمی دانشگاها و یا غیر از آن) ، محتوای تدریس مدرس را به کورس آموزشی تبدیل کنید.  در این حالت ، انتخاب موضوع کورس و اعتبار سنجی و همچنین  طراحی ساختار کورس (کوریکولوم) می تواند توسط برگزار کننده یا مدرس و یا با مشورت هر دو صورت گیرد. شما به عنوان برگزار کننده برای مراحل ویرایش و دیزاین و همچنین بارگزاری و تبلیغات می توانید شخصا اقدام کرده یا با پرداخت هزینه به تیم های تولید محتوا و پشتیبانی موکینو و یا طراحان خارجی بسپارید.

در این روش نیز در کنار مزیت کسب درآمد از طریق فروش کورس ، در گیر شدن شما به عنوان برگزار کننده در فرایند تولید کورس و بازبینی و ارائه محتوای تدریس شده  می تواند  به عنوان یک کلاس خصوصی عمل کرده و دانش و مهارت شما را افزایش دهد.

 

 

ثبت نام به عنوان شخص حقیقی

ثبت نام سازمان، موسسه، انجمن و گروه های آموزشی